Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia

avaleht | otsing | isikud | märksõnad | kohanimed | asutused | kirjete korv | abi


Kirjed kus märksõnaks on "asundustegevus" (2)

Lehitse

, järjestades kirjed järgi

kalender
 

1.

Andmebaas

Postimees 1935

 

Pealkiri

Kitsendus asunduskruntide müügikorras kaotati. Seni maksva korra järele asunduskruntide pidajad, kelle krundil puudusid elumaja ja laut, ei võinud müügilepingus ettenähtud vastava kitsendusklausli tõttu oma krunte põllutööministeeriumi loata võlgadega koormata, pantida ega ka edasi müüa. Nüüd on aga põllutööministeerium kõikidele kinnistusjaoskondadele teatanud, et müügikorral sarnaste kohtade pidajatel enam põllutööministeeriumi erilubasid ei tarvitse nõutada. Asjaosalised võivad nüüd vastavate lepingute korral osekohe pöörata kinnistusosak. poole, ja viimased jälgivad ainult seda, et müügi või ostu korral kellelegi ei kuuluks üle 50 hektaari maad.

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kuupäev

19.10.1935

Aasta

1935

Väljaande number

285

Lehekülg 1

1

UDK

333.383

Märkused

Kop. täiel.

Märksõnad

asumaa majapidamised / asundused ja asunikud (kohtadel) / asunduskapital / asundusseadus / asundustalud (endistel mõisamaadel, riigimaadel) / asundustalude loomine (mõisamaadele) / asundustalude rentimine, müük / asundustegevus / asunikud (maaomanikena) / kroonuvalla renditalupojad / laenud asunikele / riigirentnikud / uusasunduste rajamine (riigimaadele)


2.

Andmebaas

Postimees 1935

 

Pealkiri

5000 ha metsamaad kultiveerimisele. Asunduskomisjon võttis vastu eelarve 1936. a. asundustegevuse kohta 1.230.000 krooni, tänavusest suurem 80.000 krooni võrra. Tuleval aastal võetakse 5000 ha soid ja metsamaid kultiveerimisele. ... Suurendatud on kulusid tuleva aasta kohta veel suuremate vanatalundite ostmiseks oksjonitelt, kui ka vabal kokkuleppel. Peale selle on tänavusest suuremad summad ette nähtud laenude andmiseks uudismaadele asujaile. Praegu on asunduskomisjoni valdamisel ümmarguselt 30.000 ha maad.

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kuupäev

19.10.1935

Aasta

1935

Väljaande number

285

Lehekülg 1

2

UDK

354.83 + 333.383

Märkused

Kop. osal.

Märksõnad

agronoomilise abiandmise büroo (põllutööministeeriumi juures) / asumaa majapidamised / asundused ja asunikud (kohtadel) / asunduskapital / asunduskomisjon (põllutööministeeriumi juures) / asundusseadus / asundustalud (endistel mõisamaadel, riigimaadel) / asundustalude loomine (mõisamaadele) / asundustalude rentimine, müük / asundustegevus / asunikud (maaomanikena) / kroonuvalla renditalupojad / laenud asunikele / loomatervishoiu peavalitsus / metsade peavalitsus / põllumajanduse nõukogu (põllutööministeeriumi juures) / põllutööministeerium / riigirentnikud / ringkonnavalitsejad / uusasunduste rajamine (riigimaadele)


Biblioserver 2.8 | tarkvarastuudio | külastajaid: 264699518