tagasi

I autor

  1. Kas väide: "AK looming moodustab medali kaks erinevat poolt" on tõene? Põhjenda!

  2. Missugune AK teos on pälvinud kõige enam tunnustust? Miks?

  3. Uuri välja, missugune saatuse osaliseks sai AK peale 1940. aastat, kas oleks võinud minna teisiti?

II raamat

"Jaanipäev"

  1. Kas Sinu meelest on AK romaani pealkiri sümbolistlik? Milliseid teisi külaelu kujutavaid ilukirjanduslikke teoseid Sa oled lugenud? Nimeta autor, pealkiri! Millal toimub selle romaani tegevus? Millised jõujooned moodustusid sel ajal Eesti külas?

  2. Kas ja milliseid ühiseid jooni võib leida A.H.Tammsaare romaaniga "Tõde ja õigus"?

III kriitika

  1. Arvustaja Henrik Visnapuu kritiseerib AK romaani kompositsiooni ja stiili lohakust, hoolimatust, viimistlematust, laiskust. Leidke inimlikke põhjusi sellisele iseenesest troostitule kriitikale (NB! vt F.Tuglas, "Natuke kirjaniku aust". "Agu" 9.VIII 1924, nr 32).

  2. Kas F.Tuglas mõistab AK, kui kirjutab: "Siin /Eestis/ on nii igav, nii ääretu igav! Sellepärast loogem enestele Ruth, loogem ideaal, mis revolutsiooni pitserit kannaks! Kivikas teeb revolutsiooni propellerdet põrsastega!"("Ilo" 1919, nr 2, lk 56(58).

IV loovülesanne

  1. Mida teed Sina, kui sul on igav? Palun loe AK "Lendavaid sigu", siis ei ole Sul enam igav, ja fantaseeri mõni pastiche!

V tegevusülesanne

  1. Mine istu telefoniposti otsa ja kujuta, et oled lind. Ära enne maha tule, kui keegi on kohale toonud tuletõrjeredeli.